Tanı Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çeşitli nedenlerden dolayı idrar kaçırıyor olabilirsiniz. Üstelik bu hayatınızı sosyal anlamda olumsuz bir şekilde etkiliyor olabilir. Bu sorunların tespiti için mutlaka uzman bir hekim kontrolünde testlerin yapılması ve idrar kesesi fonksiyonlarınızın nasıl çalıştığı bilgilerine ulaşılması gerekmektedir. Geniş bir tetkik yapılmaz ise sorunun neden kaynaklandığını tespit etmek tahmin edildiğinden çok daha güç olabilir. Hayatınızı daha iyi ve kaliteli bir şekilde sürdürebilmeniz için ameliyat ile düzeltilebilme çaresi vardır. Ancak buna gerek kalmadan ilaç ve diğer tedavi yöntemleri ile de yaşamış olduğunuz probleminizden kurtulmanız mümkündür. Bütün bunlar için güvenilir bir doktor ile yola çıkmanız gerektiğini de asla aklınızdan çıkarmayınız.

Testi Nasıl Yapılır?

İdrar kesesi fonksiyonlarınızın ölçülebilmesi için yapılan bir testtir. Hem kadınlarla hem de erkekler de uygulanabilir. Bunun için kişinin mesanesinin tamamen boşaltılması gerekmektedir. Ardından boşaltılan mesane içerisine kateteri yerleştirilir. Bu acı hissi vermeyen ve kişinin canını yakmayan bir maddedir. Bu basınç ölçmeye yaratan aletin bir diğeri de makattan yerleştirilir. Bu kateterlerin ucu bir pompaya bağlıdır ve buradan böbreklere hızla su pompalanır. Böylece böbrek ve idrar kesesinin nasıl tepki verdiğine bakılır. Sorunun neden dolayı kaynaklandığının tespitinden sonra, tedavi için izlenmesi gereken yol hakkında strateji belirlenir ve bunun alanında uzman, deneyimli bir hekim tarafından olması gerektiği de göz ardı edilmeyecek gerçektir.

Testi Ne Zaman Gereklidir?

Artık uzun süreli zamanlarla değil, oldukça sık ve fazla bir şekilde kontrolünüz altında olmadan idrarınızı kaçırıyorsanız mutlaka ürodinami testi olmanız gerektiğinizi biliniz. İşin daha ileri boyutlara gitmemesi ve tedavi evresini kaçırmamanız için hassas davranmaları ve asla ertelememelisiniz. Bir an önce yapılacak olan test ve konulacak olan teşhis ile en uygun olan tedavi metodunu tercih etmeli, bu sayede sorunlarınızı ortadan kaldırmanın ne denli mümkün olduğunu da görebilirsiniz. Baktığınız zaman kısa bir zaman dilimi içerisinde alanının tecrübeli hekimi sayesinde rutin yaşam standartlarınıza sahip olabilmenin de farkını bizzat göreceksiniz. İşte bütün bunlar için erken tanının ne denli önemli olduğunu da bilmelisiniz.

Teşhisi Nasıl Yapılır?

Makat ve mesane bölgesine yerleştirilen başınç ölçer kateteri ile birlikte su pompalanır. Bu sırada idrar kesenizin ve böbreklerinizin nasıl açılıp kapandığı konusunda teşhisler gerçekleştirilir. Bazı kişilerde kesenin tam olarak kapanmaması nedeni ile pompalanan suyun tekrar dışarı aktığı görülür. İşte bu ürodinami sorununuzun olduğunun en büyük göstergesidir. Kesenin ne kadar reaksiyon gösterip göstermediği derecesine bakılarak nasıl bir tedavi yönteminin uygulanması gerekildiğine karar verilir. Bu eğer ciddi boyutlarda ise tek tıbbi müdahalenin ameliyat olduğu ve bu operasyon sonrasında günlük hayatına sorunsuz bir şekilde devam edebileceğini de ifade etmek isteriz. Tabi bunların alanında uzman doktor hekim tarafından yapılması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Yapılacak Doktor Nasıl Seçilmelidir?

Her rahatsızlıkta olduğu gibi ürodinami hastası içinde doğru tanı ve erken teşhis son derece önemlidir. Bunun için her zaman alanında gerekli deneyim ve tecrübeye sahip doktorları tercih etmeniz gerekmektedir. Yapılacak test sonucunda sizin için en faydalı tedavi yöntemini sunan ve bu döneme kadar gerçekleştirdiği ürodinami ameliyatlarında bireylerin memnun kaldığı hekimlere kendinizi emanet edebilirsiniz. Aklınızda yer eden tüm sorularınızı rahatlıkla sorabileceğiniz ve gerekli bütün cevapları detaylı bir şekilde alabileceğiniz doktorla artık sizlerde bu sıkıntınızdan kurtulma ihtimalinizi çok daha yukarılara çekmeyi başaracaksınız. Yapacağınız araştırma neticesinde bu alanda uzman isimleri bulabilir ve hemen iletişime geçerek randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

Yaptıracak Olanlar Neleri Bilmeli?

Eğer sizler de ürodinami rahatsızlığına sahipseniz ve bu yüzden ciddi manada sıkıntı yaşıyorsanız, artık bu soruna katlanmak zorunda olmadığınızı bilmelisiniz. Farklı tedavi yöntemleri ile artık idrar kaçırma sıkıntınızı tamamen geride bırakabilirsiniz. Tabi bunun için doğru ve etkili bir şekilde test yapan, tanı koyan ve teşhisi uygun yöntemler ile gerçekleştiren güvenilir bir hekim seçmelisiniz. Bu sayede eğer temel tedaviler mümkün değil ise cerrahi müdahale ile idrar kesesi fonksiyonlarınızı eski hale getirtebilir ve çok daha kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz. Hem kişisel yaşamınızı hem de sosyal hayatınızı ciddi manada olumsuz etkileyen bu durumdan kurtulmak adına bir an önce danışmanız gerekmektedir.